249,00€
Runkoversio, akku ja latauslaite myydään erikseen.
Muista rekisteröidä laitteesi!
2 varastossa
Kuvaus
Makita DTL300 mutterinväännin on ammattilaisen valinta vaativiin kohteisiin. Korkea jopa 340 Nm kiristysvoima ja 530 Nm avausvoima mahdollistavat ruostuneidenkin pulttien avauksen hankalista ja ahtaista paikoista.
Koneessa on käyttöä helpottavia toimintoja. Kiristettäessä esikiristystoiminnon avulla kara pysähtyy automaattisesti ensimmäisen iskun jälkeen. Automaattinen avaus -toiminto pysäyttää koneen automaattisesti, kun pultti lähtee aukeamaan ja iskukoneisto ei enää iske. Loppuirroitus voidaan tehdä hallitusti hitaalla nopeudella.
Koneen LED-valon kirkkaus on säädettävissä. Parannettu pölyn ja veden kestävyys XPT-teknologian (Extreme Protection Technology) ansiosta.
Kulmavaihteen korkeus 61 mm mahdollistaa pääsyn kapeisiin väleihin. Kara ½” hylsykiinnityksellä ja koneesta on saatavana myös rinnakkaismalli 3/8” karalla.
Makita DTL300 on erinomainen valinta kevyen ja raskaan kaluston huoltoon, teollisuuteen ja asennuspalveluihin, joissa vaaditaan näppärää kokoa yhdistettynä vahvaan vääntöön.
Lisätiedot
| Paino | 2 kg (kilogramma) |
|---|---|
| Mitat | 15 × 10 × 10 cm (senttimetri) |








